Polecane pytania

Co to jest Dropshipping?

Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na współpracy sklepu internetowego z hurtownią. W praktyce oznacza to, że proces związany z przygotowaniem i przesłaniem zamówienia do klienta jest przekazywany i realizowany przez hurtownię (a nie przez sklep internetowy).


Na czym polega Dropshipping?

Sklep przyjmuje zamówienia od swoich klientów, a następnie przekazuje je hurtowni. Hurtownia zajmuje się całością procesu realizacji i wysyłki zamówienia czyli: kompletowaniem, przygotowaniem dokumentów przewozowych, zapakowaniem towaru i przekazaniem firmie transportowej.


DLA KOGO?

Oferta dropshippingu skierowana jest do właścicieli sklepów internetowych oraz jednostek prowadzących sprzedaż przez portale aukcyjne np. Allegro, E-bay, Amazon. Jeśli nie posiadasz sklepu internetowego - oferujemy usługę stworzenia sklepu internetowego na silniku Prestashop wraz z darmową integracją z naszą hurtownią (w razie zainteresowania, prosimy o kontakt email: kontakt@gatito.pl)


W jaki sposób odbywają się rozliczenia pomiędzy naszym sklepem, a Gatito?

Sklep składa zamówienia na naszym portalu B2B oraz wskazuje w zamówieniu dane klienta do którego zamówiony produkt mamy wysłać. Przez cały tydzień Gatito wysyła produkty do klientów Sklepu i raz w tygodniu obciąża Sklep fakturą za wysłane produkty oraz za koszty wysyłek. Faktura ma termin płatności 5 dni. Pierwsze 3 zamówienia, muszą być zapłacone z góry


Kto wystawia dowody zakupu dla klienta Sklepu takie jak paragony lub faktury?

Sklep wystawia paragony lub faktury. Doradzamy zawrzeć w regulaminie informację, że klient wyraża zgodę na wystawienie i wysłanie mu faktury w formie elektronicznej. Wystawienie i wysłanie klientowi faktury w formie elektronicznej zwalnia z obowiązku doręczenia paragonu fiskalnego, który jest podpinany do kopii faktury.


Czy zamówienia klientów złożone w Sklepie lub na portalu Allegro, Ebay czy też Amazon jeśli sklep prowadzi sprzedaż na tych portalach są w momencie zakupu (wpływu płatności) automatycznie przesyłane do realizacji do Gatito czy Sklep musi . . .
Zamówienie na sprzedane produkty przez Sklep należy złożyć bezpośrednio na naszej platformie B2B : www.gatito.pl. Nie ma automatycznego przesyłania zamówienia do naszego systemu w momencie dokonania przez klienta zakupu w Sklepie. Jeśli klient wybrał zapłatę przelewem tradycyjnym, ale nie dokonał wpłaty, prosimy o złożenie zamówienia na ten produkt z jednoczesną informacją w komentarzu do zamówienia aby jeszcze produktu nie wysyłać gdyż Sklep czeka na zapłatę przez klienta.

Co w przypadku reklamacji klient odsyła towar do Sklepu czy do Gatito?
Klient odsyła uszkodzony produkt do Gatito.

MAM SKLEP INTERNETOWY, CZY PAŃSTWA FIRMA UMOŻLIWIA INTEGRACJE Z PLATFORMAMI SKLEPÓW LUB ALLEGRO?

MAM SKLEP INTERNETOWY, CZY PAŃSTWA FIRMA UMOŻLIWIA INTEGRACJE Z PLATFORMAMI SKLEPÓW LUB ALLEGRO?

Udostępniamy integracje z następującymi platormami: Shopper, Clickshop, Shopify, IAI-SHOP, Woocommerce, Istore, Magento, Opencart, OscGold, OsCommerce, PrestaShop, RedCart, ShopGold, Sklepicom za pośrednictwem firmy Verosoft oraz Megamo.


Integracje z naszą hurtownią oferuje również firma Sky-shop oraz cStoreDla posiadaczy konta na allegro - Baselinker wykonuje usługę integracji z Allegro w wysokości 100 zł netto. Dodatkowo dla platformy Arena istnieje moduł integracyjny stworzony przez firmę Seigi

Udostępniemy również pliki CSV przygotowane dla platform: Woocommerce, Shopify.

ZALETY

 • ograniczenie kosztów (w tym kosztów zatowarowania, nie ma konieczności „zamrażania” kapitału w towarze)
 • oszczędność czasu (nie ma konieczności wykonywania pracy związanej z wysyłką towaru)
 • brak konieczności magazynowania towaru
 • zwiększenie różnorodności oferty sklepu
 • skrócenie czasu wysyłki do klienta 

NASZA OFERTA

Nasza hurtownia oferuje następujące warunki:

 • zamówienia złożone do godziny 13:00 realizowane są tego samego dnia
 • odbiór przesyłek dropshipping - własnym kurierem w godzinach: 12:00 - 14:00
 • darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 500 złotych netto
 • koszty wysyłki dla zamówień poniżej 500 złotych netto wynoszą 10 złotych netto - przelew na konto (w tym drukowanie dokumentów przewozowych i pakowanie przesyłki). 
 • produkty z dostępnością 24h wysyłane są tego samego dnia, jeśli zamówienie wpłynie do godziny 13:00
 • bardzo szeroki asortyment wysokiej jakości produktów licencyjnych
 • możliwość wygenerowania oferty produktów w formacie CSV, XML z aktualizowanymi danymi o dostępności
 • każde zamowienie składane jest osobno
 • reklamacje zwracane są przez odbiorcę docelowego na nasz adres w celu ograniczenia kosztów naszych klientów hurtowych


Czy sklep ma pełną autonomię w kwestii ustalania polityki cenowej?
Tak. Oczywiście. Stosowane ceny to kwestia indywidualna każdego Sklepu.

Po czyjej stronie będzie rozliczenie takiego zwrotu lub realizacja reklamacji?
W przypadku uznania reklamacji pieniądze zwraca Sklep. Kwota zwróconych pieniędzy klientowi Sklepu pomniejsza zobowiązanie Sklepu w stosunku do Gatito.

Jaka firma świadczy usługi kurierskie?
Towar wysyłany standardowo kurierem DPD lub DHL. Jeżeli paczka jest pobraniowa - prosimy o wybranie opcji "kurier własny dropshipping"

Czy dropshipping wiążę się z jakąkolwiek umową?

Tak, jest to umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych. 


Czy jeśli klient zrezygnuje z zakupu w ciągu 14 dni czy sklep może odesłać zwrócony produkt do Gatito?
Gatito nie przyjmuje zwrotów z tytułu zwrotów konsumenckich zwracanych przez klientów do Sklepu. Towar podlega zwrotowi jedynie w przypadku, gdy posiada wady fabryczne/produkcyjne, które nie powstały na skutek używania produktu. Nie ma tutaj zastosowania ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - art. 10, ponieważ wysyłamy produkt na zlecenie Firmy, a nie Klienta docelowego.

Czy mogę korzystać z Państwa zdjęć i opisów?

Tak. Sklep może korzystać z naszych zdjęć oraz opisów produktów. Zdjęcia można pobrać z historii zamówienia. Linki do zdjęć oraz opisy dostępne są również w pliku z ofertą w formacie CSV lub XML. Nie wyrażamy na korzystanie ze zdjęć marketingowych typu slidery i banery graficzne na platformie.


Gdzie mogę znaleźć ofertę w formacie XML lub CSV, którą mógłbym dodać na stronę mojego Sklepu lub platformy typu allegro, ebay, amazon?

Odpowiedź.Oferta z aktualnymi  stanami magazynowymi generowana jest co godzinę.  Pełna specyfikacja z ofertą w formacie  XML i CSV znajduję się pod adresem: https://gatito.pl/pl/module/exportxml/xmlinfo lub w zakładce Katalog XML w panelu zarządzania. W zakładce katalog XML, CSV zawarte są różne opcje przedstawiania produktów - z dostępnością 24h oraz 24h i 5 dni (to średni czas na realizację wysyłek) oraz z rozgraniczeniem pakowania produktów określaną atrybutem PCB - ilość sztuk w pakiecie (1 lub więcej). Uwaga - oferując produkty z atrybutem większym niż PCB = 1 oznacza że w dropshpipingu oferujesz produkty pakowane w pakietach i nie ma możliwości kupna pojedyńczych sztuk w pakietach jeśli PCB > 1.


Czy ceny w dropshippingu różnią się od cen obowiązujących w standardowym modelu współpracy?
Ceny są jednolite, niezależne od formy zamówienia. Doliczana jest jednakże opłata w wysokości 2zł netto jednorazowo za każde zamówienie dropshiping, nie zależne od formy wysyłki, odbioru osobistego, oraz niezależne od typu i ilości produktów.

Czy oferujecie dodatkowo rabaty od wygenerowanych obrotów?
Tak, progi rabatowe przedstawia tabela, którą można zobaczyć w zakładce Progi Rabatowe w panelu Moje Konto.

W jaki sposób odbywa się przekazanie dla hurtowni zamówienia?
Zamówienie na produkty sprzedane przez Sklep należy złożyć bezpośrednio na naszej platformie B2B : www.gatito.pl. Adres do wysyłki należy wpisać po wybraniu opcji Dropshipping w sekcji ADRESY.

Jaki jest adres odbioru przesyłek dropshippingowych?
Adres to: Gatito, ul. Wygoda 82, 43-608 Jaworzno

Gdzie załączam list przewozowy w dropshippigu?
Możliwość załączenia w formie pliku .pdf listu przewozowego znajduje się w panelu Moje Konto – Listy przewozowe.

Nie posiadam sklepu internetowego, czy zajmujecie się Państwo wdrożeniami sklepów?
Jeśli nie posiadasz platformy sprzedażowej, możemy stworzyć nowy sklep z automatyczną integracją z naszą hurtownią w ciągu 2 tygodni. Koszt wykonania sklepu to 1000zł brutto i jest to jedyna opłata za jego wykonanie. Brak dodatkowych miesięcznych kosztów za obsługę sklepu w postaci abonamentu. Moduł integracji z naszą ofertą otrzymują Państwo za darmo.

Jaki jest poziom narzutów / marży. Czy partner otrzymuje ceny hurtowe do zakupu?
Marża nie jest narzucana przez hurtownię. Sklep ma pełną autonomię w kwestii ustalania polityki cenowej Na platformie widoczne są ceny hurtowe brutto. Marże na produktach hurtowni są różne i zależą od sprzedawcy, jego kanału sprzedaży oraz sposobu handlu.

Jak wygląda cennik wysyłek, i czy wysyłacie za pobraniem i jakie są koszty wszystkich opcji?

Sklep ma do wyboru kilka form dostawy w przesyłkach dropshipping:

kurier DHL
kurier DHL Wieczór  - 18,50zł brutto
kurier DHL / DPD - 12,30zł brutto
kurier Inpost paczkomat - 12,50zł brutto
Inpost smart allegro - wysyłka na podstawie listu klienta
Inpost paczka w Ruchu - wysyłka na podstawie listu klienta


Czy istnieje feed produktowy (csv, xml), jak często jest on aktualizowany?
Tak, oferta w postaci pliku .csv, .xml dostępna jest pod adresem:https://gatito.pl/pl/module/exportxml/xmlinfo lub w panelu Moje Konto w zakładce Katalog XML. Oferta z aktualnymi stanami magazynowymi generowana jest co godzinę.

Czy posiadają Państwo swój panel logistyczny czy może o każdym zamówieniu należy informować drogą mailową/telefoniczna.
Nie ma konieczności informowania o złożeniu zamówienia. Niezależnie od tego zamówienia złożone do godziny 13:00 realizowane są tego samego dnia

Asked by: Rafał
Date: 2019-02-17 14:18:42
Do której godziny można składać zamówienia Dropshipping, aby wysyłka nastąpiła tego samego dnia

Zamówienia złożone przed godziną 12, są wysyłane w ten sam dzień roboczy


Asked by: Alicja
Date: 2019-03-23 18:22:08
Co oznacza informacja przy zdjęciu - dostępnosć 5 dni, dostepność 14 dni ?

Dostępność 5 dni, 14 dni określa orientacyjny czas  realizacji wysyłki od momentu złożenia zamówienia


W jaki sposób pakują Państwo przesyłki? Czy są odpowiednio zabezpieczone, czy jest możliwość umieszczenia w przesyłce materiałów reklamowych np. ulotki z adresem sklepu internetowego, kody rabatowe dostarczone przeze mnie.
Jesteśmy hurtownią z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowane przez nas paczki są odpowiednio zabezpieczone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a w razie potrzeby oznaczone odpowiednimi symbolami (np.„ostrożnie”). Ze względu na dużą ilość zamówień nie oferujemy możliwości dostarczenia własnych materiałów reklamowych.

Pytania i odpowiedzi

Produkty
Asked by: Alicja
Date: 2019-03-23 18:22:08
Co oznacza informacja przy zdjęciu - dostępnosć 5 dni, dostepność 14 dni ?

Dostępność 5 dni, 14 dni określa orientacyjny czas  realizacji wysyłki od momentu złożenia zamówienia


Dropshipping
Co to jest Dropshipping?

Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na współpracy sklepu internetowego z hurtownią. W praktyce oznacza to, że proces związany z przygotowaniem i przesłaniem zamówienia do klienta jest przekazywany i realizowany przez hurtownię (a nie przez sklep internetowy).


Na czym polega Dropshipping?

Sklep przyjmuje zamówienia od swoich klientów, a następnie przekazuje je hurtowni. Hurtownia zajmuje się całością procesu realizacji i wysyłki zamówienia czyli: kompletowaniem, przygotowaniem dokumentów przewozowych, zapakowaniem towaru i przekazaniem firmie transportowej.


DLA KOGO?

Oferta dropshippingu skierowana jest do właścicieli sklepów internetowych oraz jednostek prowadzących sprzedaż przez portale aukcyjne np. Allegro, E-bay, Amazon. Jeśli nie posiadasz sklepu internetowego - oferujemy usługę stworzenia sklepu internetowego na silniku Prestashop wraz z darmową integracją z naszą hurtownią (w razie zainteresowania, prosimy o kontakt email: kontakt@gatito.pl)


Pokaż więcej >>

HURTOWNIA GATITO on the world!

Gatito - wholesale platform of licensing products.
Distributor Cerda Group and Euroswan in Poland.

 • United Kingdom
 • Germany
 • France
 • Poland
 • Czech Republic
 • Slovakia
 • Croatia
 • Slovenia
 • Serbia
 • Lithuania
 • Latvia
 • Estonia
 • Hungary
 • Romania
 • Greece
 • Georgia
 • Denmark
 • Sweden
 • and 60 other countries ...